1 / 3

-->
NEURONAUKA W POLSCE

Neuronauka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauk przyrodniczych. Głównym jej celem jest zrozumienie podstaw działania mózgu i pozostałych elementów układu nerwowego, a także podłoża zjawisk psychicznych i zachowania człowieka oraz chorób psychicznych i zwyrodnieniowych układu nerwowego.

DZIAŁALNOŚĆ

PTBUN zrzesza osoby pracujące w  dziedzinie neuronauki, zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o układzie nerwowym i osiągnięciach naukowych w tej dziedzinie, prowadzi działalność popularyzatorską, szkoleniową i wydawniczą, oraz reprezentuje krajowe środowiska neurobiologów w kraju i za granicą.

POPULARYZACJA NAUKI

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Jej misją jest budowanie społecznej świadomości na temat znaczenia badań nad mózgiem.

Pomysły na szkoły FENS w 2020
2018-09-13

FENS zwraca się z prośbą do wszystkich członków o przesyłanie sugestii względem tematów i zagadnień, które powinny znaleźć się wśród szkoleń oraz kursów organizowanych przez federację w 2020 roku. Intencją FENS jest umożliwienie wszystkim wpływu na kształt inicjatyw CAJAL Advanced Neuroscience Training Programme, FENS Summer and Winter Schools oraz Brain Conferences.

Propozycje można przesyłać do 1 października 2018 za pomocą tej strony internetowej.

Nagroda Altmana Japońskiego Towarzystwa Neurobiologicznego
2018-09-07

Otrzymaliśmy informację, iż Japońskie Towarzystwo Neurobiologiczne poszukuje kandydatów do nagrody Altmana za rok 2019. Nagroda została ufundowana przez wdowę po profesorze Józefie Altmanie, odkrywcy neurogenezy w dorosłym mózgu, który został za swoje badania uhonorowany w 2012 roku przez Cesarza Japonii międzynarodową nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie biologii.

Japońskie Towarzystwo Neurobiologiczne przyjmuje zgłoszenia kandydatów do wręczenia nagrody, więcej informacji można znaleźć na: http://www.jnss.org/awards/altman-award_en/ .

10th International Symposium on Neuroprotection and Neurorepair (10th ISN&N)
2018-08-27

Dotarło do nas zaproszenie do wzięcia udziału w 10 Międzynarodowym Sympozjum Neuroprotekcji i Neuro-naprawy, które odbędzie się między 9 a 11 października 2018 w Dreźnie (Radebull) pod przewodnictwem prof. dr. Johannesa Boltze. Głównymi tematami poruszanymi podczas seminarium będą udar mózgu, otępienia naczyniopochodne, choroba Alzheimera oraz neurobiologia systemowa. Więcej informacji można znaleźć na stronach konferencji: http://www.neurorepair-2018.de/

FRM2019
2018-07-27

Otrzymaliśmy informację o zjeździe FRM2019, organizowanym przez zrzeszone wspólnie z nami w FENS narodowe stowarzyszenia badań układu nerwowego z Serbii, Rumunii i Turcji, który odbędzie się między 10 a 13 lipca 2019 w Belgradzie. Organizatory wzywają do przesyłania propozycji sympozjów, termin zgłoszeń to 1 września 2018. Zachęcamy do odwiedzenia strona internetowych FRM 2019: https://www.fensfrm2019.rs/symposia/

HISTORIA POLSKICH BADAŃ NAD MÓZGIEM
NASI PARTNERZY I WYDAWNICTWA