STUDENCKIE KOŁA NAUKOWE

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE NEUROBIOLOGII UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Przewodnicząca Koła: Żaneta Matuszek

Koło powstało w 2001 roku. Podstawą działalności są cotygodniowe seminaria prowadzone przez członków Koła. Na spotkaniach Koło zajmuje się szeroko pojętą tematyką neuroscience: od neurobiologii molekularnej po psychologię. Dlatego też wśród członków są studenci: biologii, psychologii, kierunków medycznych ostatnio także fizyki i informatyki. Działalność Koła to również udział w konferencjach i innych imprezach naukowych, w miarę możliwości również zajęcia praktyczne.

 

KOŁO NEURONAUKI SWPS W WARSZAWIE

Przewodniczące Koła: Aleksandra Kołodziej oraz Zuzanna Moszczyńska.

Koło Neuronauki powstało w 2005 r. na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie. Zajmuje się omawianiem zagadnień, wyników badań i najświeższych informacji z zakresu neuronauki poznawczej. Opiekunem naukowym koła jest dr Mateusz Gola.

Od 2005 roku  Koło zgromadziło szeroką rzeszę studentów zainteresowanych tematem neuronauki poznawczej i chętnych do omawiania zagadnień, wyników badań i najświeższych informacji  z nią związanych. Koło angażuje się również w organizację Festiwalu Nauki, oferując panel różnorodnych spotkań i warsztatów. Ponadto, od kilku lat organizuje w SWPS cieszący się powodzeniem Dzień Mózgu.

 

STUDENCKIE KOŁO NEURONAUKOWCÓW „NEURONUS” UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Początki koła naukowego sięgają roku 2008, kiedy grupa studentów związana z Zakładami Neuroanatomii oraz Neurofizjologii i Chronobiologii UJ zorganizowała I Ogólnopolską Konferencję Neurobiologiczną "NEURONUS". Od tamtej pory organizacja konferencji o tej samej nazwie - teraz już o charakterze globalnym - jest sztandarowym i dynamicznie rozwijającym się elementem działalności koła. Wydarzenie trwa 3 dni i regularnie odbywa się w ostatnim tygodniu kwietnia. W ramach X Edycji konferencji – „Neuronus 2018 IBRO Neuroscience Forum” Kraków stał się domem dla ponad 500 studentów, młodych naukowców, doktorów i profesorów ze 102 uniwersytetów i instytutów naukowych. Koło wspólnie z Polskim Towarzystwem Przyrodników im. Kopernika jest organizatorem polskiej edycji konkursu neurobiologicznego Brain Bee skierowanego do uczniów szkół średnich. Laureaci tego konkursu odnoszą sukcesy w konkursach o szczeblu międzynarodowym (w ostatnich latach zdobyli kolejno II oraz I miejsce).


Koło organizuje publiczne wykłady i seminaria, na których poruszane są zagadnienia z szeroko rozumianej dziedziny neuroscience - od neurobiologii molekularnej, przez nauronaukę kognitywną, aż do sztucznej inteligencji. Rozmaitość zagadnień również prezentują sobą członkowie koła będący studentami kierunków biologicznych, medycznych i informatycznych. Chętnie dzielą się oni swoimi doświadczeniami w ramach spotkań z cyklu „Know How”, organizowanych głównie dla młodszych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz projektu „Neuroscience for Kids” czyli warsztatów dla uczniów szkół podstawowych.


Członkowie „Neuronusa” czynnie uczestniczą w życiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, angażując się w wydarzenia takie jak „Noc Biologów”, "Tydzień Mózgu" czy „Targi Kół Naukowych”. Po więcej informacji zapraszamy na strony internetowe, także na facebooku:
https://www.facebook.com/KoloNaukoweNeuronus/
http://www.neuronus.iz.uj.edu.pl/
www.neuronusforum.pl