STUDENCKIE KOŁA NAUKOWE

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE NEUROBIOLOGII UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Przewodnicząca Koła: Żaneta Matuszek

Koło powstało w 2001 roku. Podstawą działalności są cotygodniowe seminaria prowadzone przez członków Koła. Na spotkaniach Koło zajmuje się szeroko pojętą tematyką neuroscience: od neurobiologii molekularnej po psychologię. Dlatego też wśród członków są studenci: biologii, psychologii, kierunków medycznych ostatnio także fizyki i informatyki. Działalność Koła to również udział w konferencjach i innych imprezach naukowych, w miarę możliwości również zajęcia praktyczne.

 

KOŁO NEURONAUKI SWPS W WARSZAWIE

Przewodniczące Koła: Aleksandra Kołodziej oraz Zuzanna Moszczyńska.

Koło Neuronauki powstało w 2005 r. na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie. Zajmuje się omawianiem zagadnień, wyników badań i najświeższych informacji z zakresu neuronauki poznawczej. Opiekunem naukowym koła jest dr Mateusz Gola.

Od 2005 roku  Koło zgromadziło szeroką rzeszę studentów zainteresowanych tematem neuronauki poznawczej i chętnych do omawiania zagadnień, wyników badań i najświeższych informacji  z nią związanych. Koło angażuje się również w organizację Festiwalu Nauki, oferując panel różnorodnych spotkań i warsztatów. Ponadto, od kilku lat organizuje w SWPS cieszący się powodzeniem Dzień Mózgu.