1 / 3

-->
NEURONAUKA W POLSCE

Neuronauka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauk przyrodniczych. Głównym jej celem jest zrozumienie podstaw działania mózgu i pozostałych elementów układu nerwowego, a także podłoża zjawisk psychicznych i zachowania człowieka oraz chorób psychicznych i zwyrodnieniowych układu nerwowego.

DZIAŁALNOŚĆ

PTBUN zrzesza osoby pracujące w  dziedzinie neuronauki, zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o układzie nerwowym i osiągnięciach naukowych w tej dziedzinie, prowadzi działalność popularyzatorską, szkoleniową i wydawniczą, oraz reprezentuje krajowe środowiska neurobiologów w kraju i za granicą.

POPULARYZACJA NAUKI

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Jej misją jest budowanie społecznej świadomości na temat znaczenia badań nad mózgiem.

Neurobiology of empathy, 10-11 września 2018
2018-08-13

Otrzymaliśmy informację o sympozjum "Neurobiology of empathy", które odbędzie się w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w dniach 10-11 września 2018. Rejestracja na to wydarzenie jest już otwarta na stronie: http://empathy.nencki.gov.pl/


Intencją organizatorów jest aby spotkanie zbliżyło psychologów i neurobiologów zajmujących się zachowaniami społecznymi, w tym empatią i otworzyło możliwość nawiązania trwałych współprac interdyscyplinarnych. Organizatorzy pragną aby było to wydarzenie otwarte dla studentów, tak aby i oni mogli zaprezentować swoje prace (w postaci plakatów) i skonsultować swoje wyniki z ekspertami.

FRM2019
2018-07-27

Otrzymaliśmy informację o zjeździe FRM2019, organizowanym przez zrzeszone wspólnie z nami w FENS narodowe stowarzyszenia badań układu nerwowego z Serbii, Rumunii i Turcji, który odbędzie się między 10 a 13 lipca 2019 w Belgradzie. Organizatory wzywają do przesyłania propozycji sympozjów, termin zgłoszeń to 1 września 2018. Zachęcamy do odwiedzenia strona internetowych FRM 2019: https://www.fensfrm2019.rs/symposia/

Uczeń I LO w Krakowie zwycięcą w Międzynarodowym Konkursie Neurobiologicznym „Brain Bee ”
2018-07-20

Jest na ogromnie miło poinformować, że Pan Piotr Oleksy, tegoroczny abiturient I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie zwyciężył w międzynarodowym konkursie wiedzy neurobiologicznej "Brain Bee" którego finał odbył się 8 lipca w Berlinie. Składamy serdeczne gratulacje Panu Piotrowi! Jego zwycięstwo jest najlepszym powierdzeniem sukcesu organizatorów polskiej edycji konkursu i ich wysiłku na rzecz popularyzacji neuronauk.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronach jednego z głównych organizatorów, Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika.

Prof. Daniel Wójcik członkiem komitetu CHET
2018-07-09

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prof. Daniel Wójcik z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. Marcelego Nenckiego został wybrany na członka komitetu kształcenia wyższego i szkoleń (CHET; https://www.fens.org/About-FENS/Governance/Standing--Special-Committees/CHET-Committee/ ), który koordynuje inicjatywy edukacyjne FENS, kierowane przede wszystkim do studentów i doktorantów. CHET jest jednym z trzech komitetów stałych FENS, powstał przez połączenie NENS oraz komitetu zajmującego się szkołami naukowymi.

3rd Central European Biomedical Congress
2018-07-06

Otrzymaliśmy informację o zbliżającym się trzecim Środkowoeuropejskim Kongresie Biomedycznym, który odbędzie się w dniach 15-18 września 2018 r. w Krakowie. Tegoroczny Kongres odbędzie się pod tytułem: „News on biomarker discovery and research innovations in medicine and biomedical sciences”.  Przedmiotem sesji naukowych będą między innymi: medyczne i pozamedyczne zastosowania marihuany, nowe substancje psychoaktywne, farmakogenomika, nanotechnologia w nanomedycynie, choroby neurodegeneracyjne i psychiczne, choroby rzadkie, otyłość i cukrzyca.

Więcej informacji znajduje się na stronach Kongresu: www.cebc.pl

HISTORIA POLSKICH BADAŃ NAD MÓZGIEM
NASI PARTNERZY I WYDAWNICTWA